Ina/Fag Bearing cover corrotect PCJT20TVFA1255
2-3 Days
ID: 80197
Product Code: PCJT20TVFA1255
Description
Housing type: Oval flange; dBearing inside diameter: 20 mm; HTotal length: 63.8 mm; LHousing width: 114 mm; UTotal height: 38.9 mm; Housing height: 26.5 mm; B1Bearing inner ring width: 31 mm; A2Bearing balls distance to mounting surface: 15.4 mm; Mounting holes distance: 90 mm; NMounting holes diameter: 11 mm; QGrease nipple thread diameter: M28; Weight: 0.27 kg; Basic radial load static: 6000 N; Basic radial load dynamic: 12400 N