Ina/Fag Bearing insert 12x40x12mm GAY12NPPB
2-3 Days
ID: 79401
Product Code: GAY12NPPB
Description
dInside diameter: 12 mm; Outside diameter: 40 mm; Outer ring width: 12 mm; Inner ring width: 22 mm; Outside diameter of inner ring: 23.9 mm; Locking screw centre to end distance: 4 mm; Basic radial load static: 4750 N; Basic radial load dynamic: 10100 N; SWWrench/Spanner size: 2.5 mm; Ball centre to grease hole distance: 3.3 mm; Ball centre to end distance: 6 mm; Weight: 0.1 kg