Ina/Fag Bearing insert 25x52x15mm GE25KTTB
2-3 Days
ID: 79435
Product Code: GE25KTTB
Description
Pros: Very good protection against dirt; dInside diameter: 25 mm; Outside diameter: 52 mm; Outer ring width: 15 mm; Inner ring width: 34.9 mm; LLocking collar and inner ring width: 44.5 mm; Locking collar width: 44.5 mm; Outside diameter of inner ring: 33.8 mm; Basic radial load static: 7800 N; Basic radial load dynamic: 14000 N; Weight: 0.24 kg