Ina/Fag Bearing insert 30x62x18mm GE30KTTB
2-3 Days
ID: 79448
Product Code: GE30KTTB
Description
Pros: Very good protection against dirt; dInside diameter: 30 mm; Outside diameter: 62 mm; Outer ring width: 18 mm; Inner ring width: 36.5 mm; LLocking collar and inner ring width: 48.5 mm; Outside diameter of inner ring: 40.2 mm; Basic radial load static: 11300 N; Basic radial load dynamic: 20700 N; Weight: 0.38 kg