Ina/Fag Bearing insert 35x72x19mm GYE35KRRB
2-3 Days
ID: 79328
Product Code: GYE35KRRB
Description
Inside diameter: 35 mm; Outside diameter: 72 mm; Outer ring width: 19 mm; Inner ring width: 42.9 mm; Outside diameter of inner ring: 46.8 mm; Locking screw centre to end distance: 6 mm; Wrench/Spanner size: 3.0 mm; Ball centre to grease hole distance: 5.6 mm; Sealing width: 22.5 mm; Ball centre to end distance: 17.5 mm