Ina/Fag Bearing insert 45x85x22mm RAE45NPP
2-3 Days
ID: 80336
Product Code: RAE45NPP
Description
dInside diameter: 45 mm; Outside diameter: 85 mm; Outer ring width: 22 mm; Inner ring width: 30.2 mm; Locking collar and inner ring width: 43.8 mm; Locking collar outside diameter: 63 mm; Outside diameter of inner ring: 54.5 mm; Basic radial load static: 20400 N; Basic radial load dynamic: 34500 N; Wrench/Spanner size: 5.0 mm; Ball centre to end distance: 11 mm; Weight: 0.72 kg