Ina/Fag Bearing insert 50x90x22mm GYE50KRRB
2-3 Days
ID: 79307
Product Code: GYE50KRRB
Description
Inside diameter: 50 mm; Outside diameter: 90 mm; Outer ring width: 22 mm; Inner ring width: 51.6 mm; Outside diameter of inner ring: 62.8 mm; Locking screw centre to end distance: 8.5 mm; Basic radial load static: 23200 N; Basic radial load dynamic: 37500 N; Wrench/Spanner size: 4.0 mm; Ball centre to grease hole distance: 6.9 mm; Sealing width: 26.4 mm; Ball centre to end distance: 19 mm; Weight: 0.75 kg