Ina/Fag Housing unit RATY15XL
Pre-Order
ID: 80417
Product Code: RATY15XL
Description
Housing type: Oval flange; dBearing inside diameter: 15 mm; Total length: 58.7 mm; Housing width: 81 mm; Total height: 18 mm; Total width: 18 mm; Flange thickness: 21 mm; Weight: 0.16 kg; Basic radial load static: 4750 N; Basic radial load dynamic: 10100 N