Ina/Fag Radial spherical plain bearing 12x22x10/7mm, GE12DOINA
Pre-Order
ID: 79405
Product Code: GE12DOINA
Description
dInside diameter: 12 mm; Outside diameter: 22 mm; Sealing: Open; Bearing model type: Spherical plain bearings; Basic radial load static: 54000 N; Basic radial load dynamic: 10800 N; Outer ring width: 7 mm; Inner ring width: 10 mm; dkBall diameter: 18 mm