Ina/Fag Radial spherical plain bearing 17x30x10/14mm, GE17DO2RSINA
2-3 Days
ID: 79493
Product Code: GE17DO2RSINA
Description
dInside diameter: 17 mm; Outside diameter: 30 mm; Sealing: 2RS; Bearing model type: Spherical plain bearings; Basic radial load static: 106000 N; Basic radial load dynamic: 21300 N; Outer ring width: 10 mm; Inner ring width: 14 mm; dkBall diameter: 25 mm