Ina/Fag Radial spherical plain bearing 20x35x20/12mm, GE20LOINA
2-3 Days
ID: 79516
Product Code: GE20LOINA
Description
dInside diameter: 20 mm; Outside diameter: 35 mm; Sealing: Open; Bearing model type: Spherical plain bearings; Basic radial load static: 148000 N; Basic radial load dynamic: 29600 N; Outer ring width: 12 mm; Inner ring width: 20 mm; Ball diameter: 29 mm