Ina/Fag Radial spherical plain bearing 30x55x32/20mm, GE30FO2RSINA
2-3 Days
ID: 79345
Product Code: GE30FO2RSINA
Description
Details: Wider inner ring; Benefits: Larger permitted tipping angle; dInside diameter: 30 mm; Outside diameter: 55 mm; Sealing: 2RS; Bearing model type: Spherical plain bearings; Basic radial load static: 400000 N; Basic radial load dynamic: 79900 N; Outer ring width: 20 mm; Inner ring width: 32 mm; dkBall diameter: 47 mm