Ina/Fag Radial spherical plain bearing 60x105x63/40mm, GE60FO2RSINA
2-3 Days
ID: 79374
Product Code: GE60FO2RSINA
Description
Details: Wider inner ring; Benefits: Larger permitted tipping angle; dInside diameter: 60 mm; Outside diameter: 105 mm; Sealing: 2RS; Bearing model type: Spherical plain bearings; Basic radial load static: 1560000 N; Basic radial load dynamic: 313000 N; Outer ring width: 40 mm; Inner ring width: 63 mm; dkBall diameter: 92 mm