Ina/Fag Rod head GAKL30PWINA
2-3 Days
ID: 79434
Product Code: GAKL30PWINA
Description
Height inner ring: 37 mm; Inner diameter: 30.00 mm; dInside diameter: 30 mm; l2Length: 145 mm; d3Male thread: M30x2; Basic load ratings dyn. C: 114000 N; Basic load ratings Stat. Co: 95900 N; Suitable for original number: GAKL30-PW; Outside diameter bearing: 55 mm; d1Outside diameter innerring: 34.8 mm; Outside diameter: 70 mm; Suitable for original number: GAKL30-PW; Surface treatment: Zinc-plated; l1Thread length: 66 mm; Thread type: Left Hand; Type: Male thread; Weight: 1.1 kg; d2Width: 70 mm