Ina/Fag Rod head GAL30DO2RSINA
2-3 Days
ID: 79423
Product Code: GAL30DO2RSINA
Description
hDistance basis center shaft: 110 mm; C1Height house: 19 mm; Height inner ring: 22 mm; dInside diameter: 30 mm; l7Length L7: 37 mm; l2Length: 146.5 mm; d3Male thread: M30 x 2.0 LH mm; Basic load ratings dyn. C: 62300 N; Basic load ratings Stat. Co: 119000 N; Suitable for original number: GAL30-DO-2RS; dkOutside diameter ball: 40.7 mm; Outside diameter bearing: 47 mm; d1Outside diameter innerring: 34.2 mm; Suitable for original number: GAL30-DO-2RS; Surface treatment: Zinc-plated; Thread direction: Left; l1...