SKF Bearing insert 30x62x35.7 XGRAE30NPPB
2-3 Days
ID: 76898
Product Code: XGRAE30NPPB
Description
dInside diameter: 30 mm; Outside diameter: 62 mm; Outer ring width: 35.7 mm; Inner ring width: 23.8 mm; Basic radial load static: 11300 N; Basic radial load dynamic: 19500 N; Max rotation speed: 5000 r/min; Material: Steel; Weight: 0.31 kg; Sealing: 2RS; Inner ring shape: Cylindrical