SKF Rod head 7500SA30ES
Pre-Order
ID: 75964
Product Code: 7500SA30ES
Description
dHole diameter: 30 mm; Hole length: 22 mm; Total length: 149 mm; Thread pitch: 2.00 mm; L1Thread length: 65 mm; Head outside diameter: 75 mm; C1Head width (hole length): 20 mm; L2Total height: 110 mm; Surface treatment: Coated; Material: Steel; Sealing: No; Basic radial load dynamic: 62000 N; Basic radial load static: 81500 N; Weight: 0.8988 kg; Lubrication: No