SKF Rod head 7500SIKAC10M
2-3 Days
ID: 76314
Product Code: 7500SIKAC10M
Delivery options
Image
Description
Product details: Maintenance-free; dHole diameter: 10 mm; Hole length: 14 mm; D2Total length: 59 mm; D3Thread diameter: M10; L3Thread length: 15 mm; Head outside diameter: 29 mm; C1Head width (hole length): 10.5 mm; L4Total height: 43 mm; Surface treatment: Coated; Sealing: No; Basic radial load dynamic: 10000 N; Basic radial load static: 12200 N; Weight: 0.0792 kg; Lubrication: Yes