Walterscheid Kardāns W2300 L: 1410mm, W23001410
Iepriekšpasūtījums
ID: 107574
Produkta kods: W23001410
Svītrkods: 8432970198241
Piegādes iespējas
Image
Specifikācija
Veids: Kardāns
Preces apraksts
Savienojums ārējais diametrs no traktora puses: 1-3/8 collas, Savienojuma šķipsnu/rievu skaits traktora pusē: 6, Bloķēšanas veids traktora pusē: Apkakles fiksators, Piestiprināšana traktora pusē: Ātri atvienojams jūgs, Savienojums ārējais diametrs no mašīnas puses: 1-3/8 collas, savienojuma šķipsnu/rievu skaits mašīnas pusē: 6, bloķēšanas veids mašīnas pusē: apkakles fiksators, stiprinājums mašīnas pusē: Ātri atvienojošais jūgs, Izmēra kods: W2300, Garums: 1410 mm, Jauda 540 apgr./min.: 28 kW, Jauda 1000 apgr./min: 44 kW, Šķērssavienojuma bukses diametrs no traktora puses: 27 mm, Šķērssavienojuma garums no traktora puses: 75 mm, Šķērssavienojuma bukses diametrs mašīnas pusē: 27 mm, Šķērssavienojuma garums mašīnas pusē: 75 mm, Sajūgs tips: n/a, Ārējais caurules profils 8: 1,Ārējās caurules sienas biezums: 3 mm, Ārējā caurule lielais ārējais diametrs: 48 mm, Iekšējais caurules profils: Ov, Iekšējās caurules sienas biezums: 4 mm, Iekšējā caurule liels ārējais diametrs: 40 mm, Profila caurules forma: Citrons, Maksimālais statiskais griezes moments: 2500 N·m, Aizsardzības veids: SD15, Papildus informācija: *Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī prece ir vai nu bīstama labs vai nestandarta piegādes izmērs. Tas nozīmē, ka tiks izmantots specializēts pārvadātājs, un šīs preces piegāde prasīs līdz 48 stundām.
Connection outside diameter by tractor side: 1-3/8 Inch, Connection number of splines/grooves by tractor side: 6, Locking type by tractor side: Collar lock, Attachment tractor side: Quick disconnect yoke, Connection outside diameter by machine side: 1-3/8 Inch, Connection number of splines/grooves by machine side: 6, Locking type by machine side: Collar lock, Attachment machine side: Quick disconnect yoke, Size code: W2300, Length: 1410 mm, Power 540 rpm: 28 kW, Power 1000 rpm: 44 kW, Cross joint bush diameter by tractor side: 27 mm, Cross joint length by tractor side: 75 mm, Cross joint bush diameter by machine side: 27 mm, Cross joint length by machine side: 75 mm, Clutch type: n/a, Outer tube profile 8: 1,Outer tube wall thickness: 3 mm, Outer tube large outside diameter: 48 mm, Inner tube profile: Ov, Inner tube wall thickness: 4 mm, Inner tube large outside diameter: 40 mm, Profile tube shape: Lemon, Max static torque: 2500 N·m, Protection type: SD15, Additional info: *Please note that this item is either a dangerous good or a non-standard delivery size. This means a specialist carrier will be used and this item will take upto 48 hours to deliver.
Part numberW23001410 EAN8432970198241UnitEach Application rangeMower Harvesters Seeders PropertiesTension side 1-3/8" (6) shaft collar kit Machine side 1-3/8" (6) slide pin Lubrication frequency from 50 to 100 hours Fulfilling the requirements laid out in EC 89/392 EEC Fulfilling the safety standard EN12965 CE marking available Technical infoSee Walterscheid instruction manual Max. dynamic capacity 540 rpm: 28 kW, 500 Nm Max. dynamic capacity 1000 rpm: 44 kW, 415 Nm Values at working angle 5° and service life 1000 hours LZ = slid in length in mm, from intersection to intersection Connection outside diameter by tractor side1-3/8 InchConnection number of splines/grooves by tractor side6 Consists ofPTO shaft with shielding Declaration of conformity Instruction manual Locking type by tractor sideCollar lock Attachment tractor sideQuick disconnect yoke Connection outside diameter by machine side1-3/8 InchConnection number of splines/grooves by machine side6 Locking type by machine sideCollar lock Attachment machine sideQuick disconnect yoke Size codeW2300 Length1410 mmPower 540 rpm28 kWPower 1000 rpm44 kWCross joint bush diameter by tractor side27 mmCross joint length by tractor side75 mmCross joint bush diameter by machine side27 mmCross joint length by machine side75 mmClutch typen/a Outer tube profile1 Outer tube wall thickness3 mmOuter tube large outside diameter48 mmInner tube profileOv Inner tube wall thickness4 mmInner tube large outside diameter40 mmProfile tube shapeLemon Max static torque2500 N·mProtection typeSD15 Original number equivalent1610073 Additional info*Please note that this item is either a dangerous good or a non-standard delivery size. This means a specialist carrier will be used and this item will take upto 48 hours to deliver.