Walterscheid Wide angle PTO half shaft, inner WW 2480 L: 1210mm, WWZ24801210IS4LGA
2-3 dienas
ID: 107597
Produkta kods: WWZ24801210IS4LGA
Piegādes iespējas
Image
Specifikācija
Veids: Kardāns
Preces apraksts
Savienojums ārējais diametrs no traktora puses: 1-3/8 collas, Savienojuma šķipsnu/rievu skaits traktora pusē: 6, Bloķēšanas veids traktora pusē: Automātiskais apkakles bloķētājs, Piestiprināšana traktora pusē: Ātri atvienojams jūgs, Bloķēšanas veids no mašīnas puses: n/a, Piestiprināšanas mašīnas puse: n/a, Izmēra kods: WWH 2480, Garums: 1134 mm, Jauda 540 apgr./min.: 39 kW, Jauda 1000 apgr./min.: 61 kW, Šķērssavienojuma bukses diametrs no traktora puses - garākā daļa: 27 mm, Šķērssavienojuma bukses diametrs no traktora puses: 32 mm, Šķērssavienojuma bukses garums no traktora puses - garākā daļa: 94 mm , Šķērssavienojuma garums no traktora puses: 76 mm, Šķērssavienojuma bukses diametrs no mašīnas puses: 32 mm, Šķērssavienojuma garums no mašīnas puses - garākā daļa: 94 mm, Šķērssavienojuma garums pa mašīnas malu: 76 mm, Sajūga veids: n/a, Iekšējās caurules profils: S4LGA, Iekšējās caurules sienas biezums: 6 mm, Iekšējā caurule lielais ārējais diametrs: 51 mm, Profila caurules forma: Zvaigzne, Max static griezes moments: 4000 N·m, Aizsardzības veids: SD25
Connection outside diameter by tractor side: 1-3/8 Inch, Connection number of splines/grooves by tractor side: 6, Locking type by tractor side: Automatic collar lock, Attachment tractor side: Quick disconnect yoke, Locking type by machine side: n/a, Attachment machine side: n/a, Size code: WWH 2480, Length: 1134 mm, Power 540 rpm: 39 kW, Power 1000 rpm: 61 kW, Cross joint bush diameter by tractor side - longer part: 27 mm, Cross joint bush diameter by tractor side: 32 mm, Cross joint length by tractor side - longer part: 94 mm, Cross joint length by tractor side: 76 mm, Cross joint bush diameter by machine side: 32 mm, Cross joint length by machine side - longer part: 94 mm, Cross joint length by machine side: 76 mm, Clutch type: n/a, Inner tube profile: S4LGA, Inner tube wall thickness: 6 mm, Inner tube large outside diameter: 51 mm, Profile tube shape: Star, Max static torque: 4000 N·m, Protection type: SD25
Part numberWWZ24801210IS4LGA EANUnitEach Application rangeMixing wagon Slurry wagon Harvesters Silage wagon PropertiesTractor-side 1–3/8" (6) shaft collar kit Lubrication interval: 8 hours Fulfils EC 89/392 EEC requirements Complies with EN12965 safety standard CE marking available Technical infoWorking angle with continuous use maximum 25º Working angle may only reach 80º briefly Max. dynamic capacity 540 rpm - 39 kW - 695 Nm Max. dynamic capacity 1000 rpm - 61 kW - 580 Nm Values at working angle 10° and service life 1000 hours Connection outside diameter by tractor side1-3/8 InchConnection number of splines/grooves by tractor side6 Consists ofPto shaft with guard tube Declaration of conformity Instruction manual Locking type by tractor sideAutomatic collar lock Attachment tractor sideQuick disconnect yoke Locking type by machine siden/a Attachment machine siden/a Size codeWWH 2480 Length1134 mmPower 540 rpm39 kWPower 1000 rpm61 kWCross joint bush diameter by tractor side - longer part27 mmCross joint bush diameter by tractor side32 mmCross joint length by tractor side - longer part94 mmCross joint length by tractor side76 mmCross joint bush diameter by machine side32 mmCross joint length by machine side - longer part94 mmCross joint length by machine side76 mmClutch typen/a Inner tube profileS4LGA Inner tube wall thickness6 mmInner tube large outside diameter51 mmProfile tube shapeStar Max static torque4000 N·mProtection typeSD25 Original number equivalent1113196