SKF Bearing housing complete 7500FY40FM
2-3 дней
ID: 76226
Код продукта: 7500FY40FM
Описание
Housing type: Square flange; dBearing inside diameter: 40 mm; Total length: 130 mm; Outside diameter: 130 mm; Housing width: 130 mm; TTotal height: 57.02 mm; Total width: 56.7 mm; Flange thickness: 11 mm; Mounting holes distance: 101.5 mm; NMounting holes diameter: 14 mm; DaFitting edge diameter: 115.9 mm; Weight: 1.82 kg; Housing material: Cast iron; Bearing material: Steel; Basic radial load static: 19000 N; Basic radial load dynamic: 30700 N