SKF Flange bearing complete FY 7500FY60TF
2-3 дней
ID: 75875
Код продукта: 7500FY60TF
Описание
Housing type: Square flange; dBearing inside diameter: 60 mm; Total length: 175 mm; LOutside diameter: 175 mm; THousing width: 175 mm; Total height: 73.7 mm; Total width: 73.7 mm; Flange thickness: 15.5 mm; Mounting holes distance: 143 mm; NMounting holes diameter: 18 mm; DaFitting edge diameter: 161.9 mm; Weight: 3.979 kg; Housing material: Cast iron; Bearing material: Steel; Basic radial load static: 15300 N; Basic radial load dynamic: 52700 N