SKF Housing unit 7500TU40TF
Предзаказ
ID: 75739
Код продукта: 7500TU40TF
Варианты доставки
Image
Описание
Housing type: Round flange; dBearing inside diameter: 40 mm; LTotal length: 145 mm; LOutside diameter: 145 mm; HHousing width: 49.2 mm; Total height: 115 mm; H1Housing length: 101 mm; Total width: 54.7 mm; Shaft vertical distance: 88 mm; D1Mounting holes diameter: 40 mm; A1Guide groove width: 17.5 mm; H2Guide groove length: 83 mm; Weight: 2.306 kg; Housing material: Cast iron; Bearing material: Steel; Basic radial load static: 40000 N; Basic radial load dynamic: 30700 N