SKF Housing unit FYJ100TF
2-3 дней
ID: 76565
Код продукта: FYJ100TF
Варианты доставки
Image
Описание
Housing type: Square flange; dBearing inside diameter: 100 mm; Total length: 265 mm; LOutside diameter: 265 mm; THousing width: 265 mm; Total height: 107.4 mm; Total width: 110.1 mm; Flange thickness: 25 mm; NMounting holes diameter: 27 mm; DaFitting edge diameter: 215.9 mm; Weight: 14.72 kg; Housing material: Cast iron; Bearing material: Steel; Basic radial load static: 19000 N; Basic radial load dynamic: 124000 N