Ina/Fag Bearing insert 40x80x21mm GE40KRRBCC
2-3 дней
ID: 79483
Код продукта: GE40KRRBCC
Описание
Long description: Ball bearing inserts INA/FAG, series GE..KRRB2C; dInside diameter: 40 mm; DspOutside diameter: 80 mm; Outer ring width: 21 mm; Inner ring width: 42.9 mm; Locking collar and inner ring width: 56.5 mm; Locking collar outside diameter: 58 mm; d1Outside diameter of inner ring: 52.3 mm; Basic radial load static: 19800 N; Basic radial load dynamic: 34500 N; Ball centre to end distance: 21.4 mm; Weight: 0.78 kg